Dział prawny w małej firmie brzmi abstrakcyjnie. Przedsiębiorcy na początku swojej drogi liczą koszty, próbując je jak najbardziej uszczuplić. Co się dzieje gdy faktycznie pojawia się problem?

Zakładając pierwszą działalność gospodarczą mamy wysoki poziom endorfin. Pozytywne myślenie o zmianie swojego dotychczasowego życia może zamazać problemy. Co z interpretacją ustaw? Analizą umów, które często podpisujemy na długi okres?

Ostatnie badanie dowodzą, że 28% drobnych polskich przedsiębiorców chciałoby konsultować się z prawnikiem przynajmniej raz w miesiącu. 14% czyli co siódmy przedsiębiorca czułby się komfortowo mając stały kontakt z doradcą, który byłby odpowiedzialny za aspekty prawne.

Czy zatrudnienie prawnika na etat jest konieczne? Nie, możemy skorzystać z zewnętrznej kancelarii prawnej, która będzie odpowiedzialna za sporządzenie umów, weryfikowanie kontraktów czy bieżące doradztwo w razie problemów. Warto mieć jedną wybraną kancelarię czy współpracować z kilkoma?

Stała obsługa to często niższa cena, ale także możliwość skorzystania z pomocy prawnika telefonicznie czy mailowo. Kancelaria, która będzie współpracowała z Twoją formą na stałe, będzie znała na bieżąco twoją sytuację.

W ADVancer Coworking swoją kancelarię prowadzi zarówno Radca Prawny Marlena Rębelska – Dyguda jak i Adwokat Milena Otczyk – Borawska. Obie kancelarie zajmuje się także obsługą małych przedsiębiorców.

Prawnicy pomogą także założyć działalność, przygotować odpowiednie dokumenty czy doradzić w różnych kwestiach prawnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *