Outsourcing usług

Własna firma przynosi mnóstwo obowiązków. Dowiadujesz się jak dużo musisz się jeszcze nauczyć i jak dużo masz do zrobienia każdego dnia. Zbudowanie wszystkich działów w małych przedsiębiorstwach jest praktycznie niemożliwy. Dział marketingu, dział prawny, dział IT, dział księgowości są spotykane w dużych korporacjach. Usługa outsourcingu to nic innego jak delegowanie zadań do zewnętrznych podmiotów.

Przedsiębiorca musi posiadać wiele kompetencji. Niestety nie mamy szkoły przedsiębiorcy jak rozwinąć biznes, stworzyć właściwy plan działania, wcześniej stworzyć biznesplan, rozwinąć swoje social media a może nawet oprogramowanie do zarządzania swoimi klientami. Jeżeli widzisz, że twoja działania na Facebooku czy Instagramie nie przynoszą efektów warto się zastanowić czy takich działań nie przekazać do agencji marketingowej. Agencja marketingowa to nie jedna osoba. Za sukcesem tego działania często stoi copywriter, specjalista od social media marketing oraz sztab it. Copywriter wie jak napisać tekst który będzie z przyjemnością czytał Twój obecny bądź potencjalny klient. Działania zaczynają przynosić swój zamierzony efekt czyli klientów.

Usługa wirtualnego biura również jest outsorsingiem. Nie potrzebujesz osoby w biurze, która odbierze twoje paczki i korespondencję. Korespondencja, która zostanie odebrana trafi na twoją skrzynkę mailową. Bez względu na miejsce w którym przebywasz, będziesz miał możliwość odczytania dostarczonego listu np. na swoim smartfonie.

Dział prawny? Prawnik na etacie to bardzo duży koszt. Dlatego można wybrać jednego prawnika, który będzie znał Was i waszą firmę i będzie do waszej dyspozycji kiedy potrzebujecie za wcześniej określone stawki. Prawnik pomoże również stworzyć pierwsze umowy, które następnie będziecie powielać z kolejnymi klientami.

A może potrzebujecie doraźnej pomocy przy wykonaniu kilkudziesięciu telefonów i uzyskaniem opinii klienta o waszej usłudze? Spokojnie możecie to zlecić zewnętrznej firmie a sami zajmiecie się realizacją waszego celu.

Bardzo ważną umiejętnością jest delegowanie zadań. Nie możesz zajmować się wszystkim. Po kilu miesiącach takiego działania i pracy po kilkanaście godzin na dobę (często 7 dni w tygodniu) możecie znienawidzić swoją firmę. Przecież nie o to chodzi.

Delegujcie i dążcie do celu. Nie wiecie jak znaleźć podwykonawcę do takich zleceń ? Napisz do nas na sekretariat@advancer.com.pl . Współpracujemy z wieloma firmami, może uda się połączyć wasze wspólne cele. Być może której z tych zadań wykonamy my osobiście.

Trzymam kciuki za Twój rozwój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *